Bodrum Merkez Arka Restorante Pizzeria

Arka Restorante Pizzeria

Bodrum Türkiye’nin en güzel turizm merkezlerinden biri. Tatil denince akla gelen ilk merkezlerden biri olan bu tatil bölgesinin her tarafı ayrı ayrı güzel aslında. Tüm güzel koyları ve tatil köylerinin yanı sıra Bodrum merkez en güzel gezi alanlarından biri. Tarihi ve alışveriş alanlarının yanı sıra restoran alanında da mükemmel seçenekler mevcut. Bu seçeneklerden biri olan namı değer Arka Restoran Pizza bu yazımıza konu olacak kadar iyi bir seçim.

Bodrum merkezde yüzlerce seçim ve onlarca farklı mutfak seçimi bulmanız mümkün. En çok deniz kenarında klasik balık restoranları mevcut. Bu restoranların fiyatları uygun olanı ve yüksek fiyatlı olanları da mevcut. Ancak İnternet üzerinde bir yer var ki yüksek puanı ve yorumlarla ilginizi çekiyor. Arka Pizza denen bu yer aslında barlar sokağında. Deniz manzarası yok. Hatta ara sokakta bulunmakta. Tüm bu ön yargıları bir kenara bırakıp gitmeye karar verdikten sonra başlıyor şölen. Ara sokağa girdiğinizde karşınıza hemen sıcak ve kırmızının ağırlıklı olduğu iyi bir dekorasyon ve tamamen dolu bir pizza restoranı çıkıyor. Tüm boş masaların üzerinde rezerve yazısını görüp hemen moralinizi bozmayın. Rezervasyon görevlisi size bir masa bulmaya ve sizi bekletmemeye çalışıyor. En güzeli rezervasyon yaptırmak bizden söylemesi. Rezervasyon numarası 0252 316 2857

Mekân net bir İtalyan restoranı. Hatta çok iyi bir İtalyan restoranı. Masaların üzerinde bulunan kırmızı ekose örtü, bahçedeki masaların birbirine olan mesafesi ve mekânın dekorasyonu bir harika. Oturdunuz etrafınızı incelerken, menü geliyor. Çok konuya hakim değilseniz yani birçok defa gelmediyseniz Arka Pizzaya yardım istemelisiniz. Çünkü menü içinde küçük bilgiler ve ufak değişiklikler yapabilmekteler. Mesela biz bruschetta başlangıç olarak seçmek istedik ancak burada klasik bruschetta yanında bir seçenek daha var. Merak edip sorduğumuzda Bruschetta Con Fungi harika bir seçenek olduğunu anladık aslında. Geldiğinden tahminimizden de daha iyi bir seçim olduğu ortaya çıktı. Bu yüzden mutlaka garsona danışın.

Masa ve Mekân

Masa çok basit ama bir o kadarda güzel bir şekilde konumlandırılmış. Masada bulunması gereken ne varsa hepsi mevcut ve kalabalık durmuyor. Hemen siparişten sonra gelen temiz tabak, çatal ve bıçak önceden açılmış servisler gibi toz içinde olmuyor haliyle. Bu arada bir acı biber tabağı geliyor. Acı severler için efsane bir lezzet. Kalitesiz pul biber ya da acı sos şişelerinden çok uzak mükemmel bir acı sunumu. Acı biberleri doğrayıp zeytinyağının içine koyup bir kaçta baharat eklemek bu kadar zor değil kabul ediyorum ama bu kadar restoran neden yapmıyor da kolay yollara kaçıyorlar peki. Acı seviyorsanız mutlaka deneyin. Duvarlarda pizza ve yemek ile ilgili resimler ve objeler mevcut. Gözü yormadan güzel bir dekorasyon olmuş. Bu kadar mekân tanıtımı sonucunda gelin yemeklere biraz bakalım.

Bruschetta Con Fungi (Mantarlı Bruschetta)

Asıl mantığı ekmek üstü lezzetler olan bruschetta, bizim damak tadımıza aslında birebir bir seçim. Burada yapılan ise iyi bir seçimden öte bir lezzet. Mantar başrol oyuncusu. Mantarın iyi bir asit dengelemesi ile pişirilmesi sonucunda mükemmel bir sonuç elde edilmiş durumda. İki parça gelen porsiyon için keşke bitmesin dedik.

Insalate Di Rucala (Roka Salatası)

Basit her yerde bulunabilecek bir salata olarak görülebilen roka salatası aslında dengesi iyi kurulmadığında ve malzemelerin kalitesi düşük olduğunda çokta iyi bir sonuç olmayabiliyor. Lezzeti kalitesi ve temizliği harika olan bu salatayı mutlaka arka pizzada deneyin. Rokalar güzel ölçüde doğranmış asitliği harika ve kaliteli bir peynirle sunulan salata güzel domateslerle harika bir seçim olacaktır.

Mista Arka Karışık (Karışık Pizza)

 Burada incecik kurumamış hamuru ile muhteşem bir pizza geldi. Eşimle birlikte bir pizza istemiştik. Bir tarafını acılı diğer tarafını acısız yapmalarını istemiştik tam da istediğimiz gibi geldi pizzamız. Harika dengeli malzeme dağılımı, ince hamur diye kuru bir hamur getirmemeleri ve üstündeki et sebze oranının iyi olması bizi bizden aldı. Dilerseniz pizzanızı siz dilediğiniz gibi kesebildiğiniz gibi isterseniz standart kesimde yapabiliyorlar.  

Fiyatlar

Bodrum için makul sayılabilecek hatta bu seviyede bir restoran için uygun fiyatlı diyebileceğimiz bir restoran Arka Pizza Restoran.

İçecek Menü

Mekanın alkollü alkolsüz olmak üzere zengin bir menüleri mevcut.

Sonuç Tavsiye

Sonuç olarak aslında Arka Pizza Bodrum merkezde oldukça fazla olan seçeneklerin en başında gelmeyi hakkediyor. Manzara olmasın, lezzet olsun diyorsanız harika bir seçim hatta. Tüm pizzaları deneme fırsatımız olmadı ancak arka pizzada geçirdiğimiz süre zarfında tüm müşterilerin yüzü gülüyor ve afiyetle pizzalarını yiyorlardı. Güler güz, ortalama fiyat politikası, lezzetli yemekler burayı mutlaka denemeniz gereken bir yer.   

Afiyet olsun…

3 thoughts on “Bodrum Merkez Arka Restorante Pizzeria

  1. Bodrumun en güzel mekanlarından biridir. En güzel yemekleri yemek dışında ekonomik fiyatları ile en sevdiğim yerlerdendir. Kesinlikle tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir