iOS 11.2 Beta Yayınlanıyor

iOS 11.2 Beta

iOS 11.2 Beta, iPhone, iPad ve iPad touch kullanıcılarının bildiği gibi iOS 11, Apple’ın mobil işetim sisteminde yaptığı en iyi gelişmeydi. 31 Ekim 2017’de iOS 11’in açıklarını kapatan ve yeni emojiler sağlayan iOS 11.1’in yayınlanmasının ardından şimdi de yeni özelliklerle İOS 11.2 güncellemesi geliyor.

Apple daha önce iOS ile yaşadığı sorunları tekrar etmemek ve olası sorunları tüm kullanıcılara yansıtmadan daha hızlı çözüm bulmak adına şimdilik deneme amaçlı iOS 11.2 beta sürümünü 7 Kasım 2017 de yayınladı. İOS 11.2 beta güncellemesi hakkında değerlendirmelere baktığımızda hesap makinesi uygulamasında yaşanan problemlerin çözüldüğü görülüyor. Yeni birkaç emojinin eklenmesi, Live Photo efektlerinde loop (döngü), bounce (zıplama), long exposure (uzun pozlama) gibi yeni çekim özelliklerinin eklenmesi görsel özelliklerde de keyifli değişiklikler yapıldığını gösteriyor. Ayrıca iPhone 8 ve iPhone X ile erişim sağlanan walpaper (duvar kağıdı) seçimlerine bu sürümle de ulaşılabilinecek.

iOS 11.2 Beta ile geliştirilen önemli bir özellik;

AirPlay 2 cihazlarını kontrol merkezinde kontrol etme olanağı. HomePod için geliştirilen ve Apple TV (4. Nesil veya 4K) ile çalışan bu özellik için Apple TV’ye de bu sürümü yüklemeniz gerekmekte.

Amerika’da yaşayanlar için iOS 11.2 beta ile gelen en önemli özellik ise Apple Pay Ödeme eklentisi. Apple tarafından desteklenen sitelerde Apple Pay ile ödeme yapmak istediğinizde cihazınızda iOS 11.2’nin yüklü olması, 18 yaşından büyük olmanız, Amerika’da yaşıyor olmanız ve ödemenin bağlı olduğu gerekli yeterlilikte bir hesabınız olması gerekmekte.

iOS 11.2 Beta ne zaman yayınlanacak;

iOS 11.2 versiyonun yayım tarihi tam olarak netleşmese de tahminler Aralık 2017 öncesini gösteriyor. Şimdilik iOS 11.2 beta sürümü geliştiriciler tarafından yüklenip test edilmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir