Cennet Kuşu Kebap

Ankara’nın En İyi Lahmacun Adresi Cennetkuşu Kebap

Ankara’da tüm restoranlar kebapçılar lahmacun yaptıklarını iddaa etmekteler. Lahmacun öyle bir özel yemek olarak dikkate alınmasa da çok ama çok önemlidir. İyi yapılmış bir lahmacun nice pizzayı alt etmeyi başarır. Cennetkuşu Kebap bu konuda başarılı işletmelerden biridir. Ankara’da yapılan en ince hamurlu ve lezzetli lahmacunu,  yani Anadolu Pizzasını yapan restoran aslında Ankara’da güneydoğu mutfağının çok başarılı temsilcilerinden. Yazımızda hem bu muhteşem lahmacunu hem de diğer tüm kebaplarını sizler için inceleyeceğiz.

Cennetkuşu Kebap Nerede?

Cennetkuşu Kebap aslında saklanmış bir mekan diyebiliriz. Popüler mekanların olduğu bir yerde değil.Ümitköy  yanında çok güzel butik bir avm olan Sarnıç Avm içerisinde mütevazi bir yer aslında. Adres tarifi için linkli tıklayabilirsiniz. Otopark problemi, koşarak gelen vale problemi olmadan rahat rahat aracınızı park edip, yemeğinizi yiyebilirsiniz. Hafta sonu akşam yemeği için gidecekseniz rezervasyon yapmanızı öneririz. Rezervasyon telefonu 0312 284 04 88

Meşhur  Lahmacun

Cennetkuşu Kebap Ankara’nın en iyi lahmacununu yapar iddialı bir cümle olabilir ama herkesin ortak fikri bu şekilde. Ankara’da olmayan özellikleri aslında kocaman boyutlarda olması ve incecik bir hamurla sunulması aslında. Acılı isterseniz isot biber ile acı katılan yine incecik bir lahmacundur. Hemen masaya gelen maydanoz ve salatalar ile dürüm yapıp yemelisiniz. O kadar ince ki lahmacun biraz soğuyunca hemen gevrek hale gelmekte. Kıyması, karışımı harika olan lahmacunun içini de bol bol kullanır Cennetkuşu Kebap.

Diğer Lezzetler

Kebaplar harikadır. Aslında kişisel olarak şişlerini öneririz. Yani tam bir Cennetkuşu Kebap klasiği olan tek lahmacun yanında tek porsiyon et şiş istemenizdir. Şiş kebapları gayet bol gelmekle beraber yumuşak ve lezzetli etleri harikadır. Patlıcan kebap isterseniz asla pişman olmazsınız hatta hayatınızda yediğiniz en iyi patlıcan kebaplar arasına gireceğine emin olabilirsiniz. Yani anlayacağınız tüm kebapları ve lahmacunu hakkını verir niteliktedir. Ayran içmenizi önermek zorundayız. Açık ayranları gayet kaliteli.

Fiyatlar?

Ankara şartlarında fiyatlar gayet makul olduğunu söyleyebiliriz. Kaliteden ödün vermeyen işletme malzemeden eksilterek fiyatları düşürmüyor. Her zaman hakkını ödeyeceğiniz bir hesap gelecektir masanıza.

Tüm bunların yanı sıra kebapçılar da görmeye alıştığımız işletmeciler yerine emekli öğretmen olan iki öğretmenimizin işlettiği mekanda doğunun tüm lezzetlerinin yanı sıra insana değer veren bir işletme olduğu hissi hemen gözünüze çarpacaktır.

Afiyet Olsun…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir