Cezzar Steakhouse Burger

Ankara’nın Yeni Lezzet Mekanlarından Cezzar Steakhouse ve Burger 

Ankara’ya yepyeni bir steak restorant açılmış gitmesek olmazdı. Et bir tutkudur. En iyisini en uygun fiyatlar ile arıyor insan. Açılışının ilk haftası gittiğimiz Cezzar Steakhouse ile ilgili deneyimlerimiz ve ayrıntılar için yazımızı okumaya devam etmelisiniz. 

Dekorasyon 

Ankara’nın restorant bakımından yoğun olan caddelerinden biri olan Balgat Ceyhun Atuf Kansu Caddesinde yeni açılan Cezzar Steakhouse ilgimizi çekti ve denemek amacı ile cumartesi akşam yemeğini burada değerlendirdik. İyiki de gitmişiz. Caddede bulunan bol miktardaki ciğerci ve mangal evlerinin yanında farkını hemen ortaya koyuyor. Dekorasyonu çok iyi düşünülmüş ve kaliteli ürünler ile bezenmiş bir mekan. Aslında bakacak olursanız her masa ve kullanılan aydınlatmalar bir tasarımın sonucu olarak kendini gösteriyor. 

Gelelim masaların düzenine. Tabaklar harika bir seçim olmuş. Keşke bıçaklar da Ikea olmasaydı da özel yapılmış bir ürün olsaydı. Ayrıntı tabi bu ama geri kalan herşey kendinizi özel hissetmeniz için seçilmiş. Bu nedenle bıçaklar için de biraz şımarıklık yapma hakkına sahip olduğumuzu düşünüyoruz :). 

Karşılama

Sunumda harika profesyonel personel ile karşılaşıyorsunuz. Oldukça samimi ve işlerinin uzmanı olan personel sizi gerçek bir misafir gibi karşılıyor ve sunumlarına başlıyorlar. Menü oldukça çeşitli. Tüm et çeşitlerinin yanında köfte ve burgerler de mevcut menüde. Hatta salata seçimleri de oldukça modern ve kaliteli. Roka salatası oldukça başarılı ancak bizim damak tadımızda toz parmesan peyniri yerine izmir tulum olsaydı efsane olurdu. Hazır bir salatadan bahsetmiyoruz. Siparişiniz ile hazırlanan taze taze bir salata söz konusu. Onun dışında sevdiğimiz bir ayrıntı ise cam şişe su. Harika bir seçim olmuş. Taze ve sıcak ekmek sunuma da çok güzel bir ayrıntı katıyor.

Menü

Ardından seçim yapma sırası geldi çattı. Herşey o kadar güzel görünüyor ki seçim yapmak çok zor. Öyleyse bırakın onlara kendinizi. Açlık durumunuza ve isteklerinize göre önerilerde bulunuyorlar. Bizim seçimimiz lokum, beef ve antrikot  oldu. Masaya üç adet aperatif ve salata geldi. Aperatifler ıspanaklı mantarlı bir meze, sebze garnitür ve karamel soğan. Hadi bulun balgatta bu şekilde başlangıçları olan bir yer. Klasik yoğurtlu mezeler, ezme ve patlıcan garnitürleri getiriyor en iyisi. Cezzar Steakhouse da sunulan bu aperatiflerin en güzeli mantarlı ıspanaktı. Hatta ikinciyi isteyip bir de tarifini öğrendik. 

Sunum

Etler gelmeye başlıyor ardından. Lokumla başlıyoruz. Harika bir dokusu ve tadı var. Tavsiye olunur ki etlerinizin nasıl pişmesini istiyorsanız onu önceden söyleyin. Biz orta az pişmiş tercih ettiğimiz için bize uygundu ama kırmızı görmek istemeyenler için sipariş esnasında bildirmeniz gerekebilir. Tavsiyedir kendinizi alıştırın az pişmiş ete. Şekersiz çay gibidir az pişmiş et. Gerçek tat bu şekilde ortaya çıkıyor. Ardından ince dilimli ve güzel sulu bir biftek geldi. Yerken ağzınızda dağılan ve lezzetli bir etti. Ardından yağı orantılı ve süper sulu bir antrikot geldi. Final harikaydı. Suyu, lezzeti ve yağ oranı harika ayarlanmış bir lezzet finaliydi. 

Ardından güzel bir çay hoş sohbet ile karışınca harika bir akşam yemeği oldu. Tatlı olarak Gaziantep’in en iyi baklavacısı Koçak Baklava ile çalışıyorlarmış. İnanın sırf Koçak Baklava ürünleri için gidilir buraya. Ardından kaliteli bir kahve ve İstanbulda görmeye alıştığımız ve Ankara’da karşılaşmadığımız Osmanlı Şerbetleri ikramları. Şehzade Şerbeti yeşil limon tadında lezzetli bir şerbet. 

Rezervasyon ve Konumu

Bu et restoranı Ankara’da uygun fiyatlı steak restorant eksiğini kapatacak. Fiyatlar Ankara’da bulunan rakiplerine göre daha uygun ve kalite olarak hiçte altta kalır yanları yok. Hatta et pişirme showları, sunumları, ilgi ve alakaları ve kaliteleri ile onlarında önüne geçer zamanla. Yeni açılmasına rağmen gayet dolu olan mekan için rezervasyon yaptırmanızı öneririm. Rezervasyon numaraları Cezzar Steakhouse (0312) 285 70 75 konum için tıklayın

Tavsiyeler

Bizim tavsiyemiz; mutlaka et yemeğe gideceksiniz orası zaten su götürmez ama siz yemeğinizin yanına mutlaka salatayı da ekleyin. Bir sonraki ziyaretimizde tavsiyeleri ise burger ve füme et oldu. Bir daha gittiğimizde deneyip burada paylaşıyor olacağız. 

Fiyatlar

Gelelim fiyatlara. Steakhouse restoranlarda en önemli ayrıntı bu olsa gerek. Salatası, garnitürleri, su ve diğer içeceklerle birlikte etlerin kişi başı ortalaması 50 tl oldu. Bu seviyede sunum ve lezzet için her kuruşunu hakediyorlar. Mutlaka gidilecek yerler listenize eklemeyi unutmayın.

Sonuç 

Mutlaka deneyin dediğimiz bir mekan oldu. Her geçen gün kaliteli eklemeler geleceğinin bilgisini de aldık. Bilginiz olsun.O pahalı steak restoranlarında gördüğünüz tüm özellikler eklenecek bu mekana. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir